CHP ÇANKAYA İLÇE BAŞKANI

Selçuk Dereli, 1969 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Mersin’de gören Dereli, üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde tamamladı.

Gençlik yıllarında futbol oynayan Selçuk Dereli, futbol hakemliğine 1989 yılında Mersin’de başladı.

UEFA’nın yetenekli hakem programını başarıyla tamamlayan ilk Türk futbol hakemi olan Dereli, FIFA hakemi olarak yurt içi ve yurt dışında çok sayıda üst düzey maç yönetti. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanlığı ve Milliyet gazetesinde spor yazarlığı yaptı.

2011 yılı genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili adayı oldu. Ulusal televizyon kanallarında spor yorumculuğu ile Sözcü gazetesinde spor yazarlığı yapmakta olan Dereli Çankaya Belediyesi Başkan Vekilliği görevinde bulunmuş olup halen Çankaya Belediyesi Meclis Üyeliği ile Çankaya Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanlığı ve Cumhuriyet Halk Partisi Spor Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir.

28 Ocak 2015 günü CHP MYK'nın onayı ile Çankaya İlçe Başkanlığına atanmış olup 5 Aralık 2015 günü yapılan 10.Olağan Kongre sonucunda İlçe Başkanlığına yeniden seçilmiştir.

İLÇE BAŞKANI

GENEL MERKEZ

CHP TARİHİ

Sitemiz Bugün (217) Kez, Toplamda (3515293) Kez Ziyaret Edilmistir.
CHP Çankaya İlçe Başkanlığı - Tüm Hakları Saklıdır. 
Powered by HMAWEB Control Panel