CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU ÇANKAYA'DA

Okunma Sayısı: 12108    |    Haber Tarihi: 31.10.2021

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılında İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım tarafından önce Çayyolu Atapark’ta ardından Sıhhıye Zafer Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Zafer anıtında gerçekleşen çelenk sunum törenine İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım ile birlikte, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Yeliz Aşcı, Belediye Meclis Üyelerimiz, İlçe Yöneticilerimiz, İlçe Kadın ve Gençlik Kolu Başkan ve Yöneticilerimiz, ADD Genel Başkanlığı, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Büro-İş Sendikası, Temad Çankaya Şube Başkanlığı, Yüksek Ticaretliler Derneği, 29 Ekim Kadınlar Derneği, Türk Hukuk Kurumu, Muhtarlarımız ve parti örgütümüz katılmıştır.

İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım Çayyolu Atapark’ta yaptığı konuşma’da 

Bugün burada Cumhuriyetimizin 98.yıl dönümünü hep birlikte kutluyoruz. Ve inanıyoruz ki çaresizlik içinde İstanbul limanında işgal zırhlılarına bakarak “geldikleri gibi giderler” diyen ulu önder büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün inancı bugünde bu alanda bulunan siz değerli katılımcıların yüreklerinde yaşıyor. 1919’da başlayan Milli Mücadele 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmıştır. Ümmetten Millete ve dostluğun, insanlığın bir arada olacağı yeni bir ulusun yaratılmasının en önemli taşı ortaya koyan cumhuriyetin kuruluşu ile yeni bir devletin, yeni bir geleceğin, yeni bir ufkun temelleri atılmıştır. 

Cumhuriyet özgür bireyi yaratmıştır, Cumhuriyet katılımcılığı yaratmıştır, Cumhuriyet Millet olmanın yan yana yaşamanın beraber olmanın harcını karmıştır. Ve biz Atatürk’ümüzün bize bıraktığı ve bize emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkmaya devam ediyoruz. 

Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu altı okumuza sahip çıkmaya devam ederken, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve aydınlanma devrimine ve onun bize bıraktığı aydınlanma meşalesini taşımaya devam ediyoruz. 

Bütün mazlum milletlerin yeniden uyanışına ve yeniden ayağa kalkmasına rehberlik eden yüzyılın dâhisi ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümeye devam ediyoruz. 

Zannetmesinler ki Cumhurbaşkanlığı makamını işgal ettik, zannetmesinler ki parlamentoda çoğunluğu sağladık, zannetmesinler ki kamu kurumlarının içini boşalttık, Cumhuriyetin bütün kurum ve kuruluşlarını işgal ettik, bunları yapabilirsiniz, bunları ele geçirebilirsiniz ama bu halkın beyninden ve yüreğinden Mustafa Kemal Atatürk’ü asla çıkartamazsınız, asla silemezsiniz. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyete ve devletimize sahip çıkma günüdür. Ve artık yılgınlığa kapılıp, korkuya kapılıp ve şuanda ki siyasi iktidarın baskılarından milli bayramlarımızın kutlanmasına, ötelenmesine ve yasak konulmasına müsaade etmeyeceğimiz ve halkımızın yeniden Mustafa Kemal’e, Cumhuriyete, Laik Demokratik Sosyal yapıya sahip çıkma anlayışı başlamıştır. 

Partimiz ve Millet İttifakı Anadolu’nun her tarafında Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlanma ışığını yaymaya ve Cumhuriyete sahip çıkmaya devam ediyor.  Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partisi Millet İttifakı ile birlikte iktidara yürüyoruz. 20 yılda yaptıkları tüm tahribatların hepsini ortadan kaldıracağız.  Cumhuriyeti yeniden inşa edeceğiz. 

Bu bağlamda Cumhuriyetimizin 98. Yılını siz değerli Atatürk sevdalıları ile birlikte bu alanda kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Törenimize katılan Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. 

Yaşasın Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti 

Yaşasın Tam bağımsız Türkiye 

Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk

*******  

Cumhuriyetimizin 98 yılı kutlamalar gecede Ankara İlçe Örgütlerimizin düzenlediği Ulus Heykel'den Anıtpark'a Meşaleli Cumhuriyet ve ardından Anıtpark'ta Çankaya Belediye Başkanlığımızın düzenlediği Edip Akbayram konseri ile kutlamalar tamamlandı.Bu Kategorideki Diğer Haberler

ANKARA'DA 1 MAYIS COŞKUSU
Haber Tarihi: 01.05.2024
1 MAYIS MİTİNGİNE DAVET
Haber Tarihi: 30.04.2024
Güner: Her okulda avukatımız olacak
Haber Tarihi: 30.03.2024
CHP’nin Çankaya adayı Güner:
Haber Tarihi: 06.03.2024
TERÖRÜ LANETLİYORUZ ARTIK YETER
Haber Tarihi: 27.12.2023
ÖNEMLİ DUYURU
Haber Tarihi: 24.12.2023
CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021