CHP Çankaya 3 Fidan için Karşıyaka'da

Okunma Sayısı: 13461    |    Haber Tarihi: 06.05.2021

Çankaya İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım ve Çankaya Örgütümüz Deniz, Hüseyin ve Yusuf'un idam edilişlerinin 49 yılından mezarları başında anma için gittikleri Karşıyaka mezarlığında emniyet güçlerinin engeli ile karşılaştılar.


İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım Emniyet güçleri ile yaptığı görüşmede” 3 fidanın; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın mezarlarında anmamızı gerçekleştireceğiz. Onların ulusal bağımsızlık mücadelesini, tam bağımsız Türkiye şiarını yaşatmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda bizim burada ki beklememiz devam edecek, kesinlikle çelenklerimizi koyacağız elbette sosyal mesafe kurallarına uyuyoruz ve törenimiz bittiğinde de mezarlıktan ayrılacağız. Emniyet güçlerinin de bize bu konuda yardımcı olacakları inancındayım ”dedi.

Pankart ile yürümeye izin vermeyen emniyet güçleri yapılan bu görüşmenin ardından örgütümüzün pankart ile yürümesine müsaade edildi.

3 fidanın mezarlarına ayrı ayrı çelenk bırakılmasına müteakip İlçe Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak’ın çağrısı ile bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından bir konuşma yapan Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak “Aradan geçen 49 yıl boyunca 6 Mayıs yas günü değil mücadele günü olarak takvimlerde yer tuttu. Emperyalizme, faşizme, kapitalizme ve onun fırsatçılarına karşı bağımsızlığın ve demokrasinin mücadele günü olarak yaşıyor. Savaşa karşın barışın ve kardeşliğin mücadele günü. Bu yıl bir kez daha yolsuzluk ve yağma düzeninin, sömürünün, savaş çığırtkanlığının karşısında binlerce Deniz, binlerce Yusuf, binlerce Hüseyin olarak mücadelemizi büyütüyoruz. 

Yaşasın tam bağımsız Türkiye ”dedi. 

İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım’da yaptığı konuşmada “Devrimci gençliğin yiğit önderleri 12 Mart faşist generalleri tarafından kurulan kukla hükumetin mahkeme kararı ile idam edilmiştir. İdamları önceden karar verilmiş, mahkeme faşist generallerin uygulamalarını yerine getirmiştir. Tam bağımsız Türkiye diye Mustafa Kemal Atatürk’ün ve milli demokratik devrimin sahibi olan bu gençlerin idam edilişinin 49. Yılında yine buradayız. Ruhları Anadolu'nun bozkırlarında dolaşmaya devam ediyor. Pamuk tarlasında Hatice'nin, maden ocağında Veli'nin, tarlada Hüseyin amcanın ruhunda varlar. 

ODTÜ’de, Siyasal ’da, Yıldız Teknik’te ve tüm üniversitelerin özgürleşmesinde onların adı var. Bugün emperyalizmin kucağına düşmüş Türkiye'nin geldiği yeri doğru tahlil ederseniz 49 yıl önce 6. Filoyu denize döken bu yiğitleri bir kere daha ne kadar değerli düşüncelerinin olduğunu anlamış olursunuz. 

Bunlar kurtlar vadisinin çakalı değildir, bunlar 6. Filoyu denize döken yiğit Anadolu delikanlıları dır. Bunlar sadece tam bağımsız Türkiye diyen, özerk üniversite diyen, parasız eğitim diyen, parasız sağlık diyen, insanca yaşama koşularının yerini getirilmesi için yola çıkan üniversite gençliğinin yiğit önderleriydiler. Bugün Amerikan emperyalizmine, İsrail Siyonizm’ine karşı direncin meşalesi ve ateşi olan bu yiğit önderleri bir kere daha anıyoruz. Onları ideolojileri, duyguları, doktrinleri bizim geleceğimizdir. Buradan haykırıyoruz Tam Bağımsız Türkiye kahrolsun Amerika emperyalizmi ”dedi. Bu Kategorideki Diğer Haberler

CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020