CHP ÇANKAYA İLÇE BAŞKANLIĞINDAN İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİNE SİYAH ÇELENK

Okunma Sayısı: 15562    |    Haber Tarihi: 13.05.2021

İsrail polisinin Müslümanların kutsal mekânı olan Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere saldırması sonucu çoğu çocuk olmak üzere onlarca Filistinliyi katletmesini protesto etmek amacı ile CHP Çankaya İlçe Başkanlığımız tarafından İsrail Büyükelçiliğine siyah çelenk bırakıldı. 
İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkan vekili Yeliz Aşcı, CHP Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanı Murat Ünal ve Disiplin Kurulu Üyesi Aykut Canikli, İl Yöneticisi Hasan Alp, İlçe Yöneticilerimiz, İl Kadın ve Gençlik Kolu Başkanımız, Belediye Meclis Üyelerimizin katıldığı protesto eyleminde İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım siyah çelenk bırakma eyleminde yaptığı konuşmada şunları söyledi 
“Bugün burada CHP Çankaya İlçe örgütü olarak sosyal mesafe kurallarına uyup yasak genelgesine de riayet ederek İsrail Büyükelçiliği aracılığı ile İsrail’e tepkimizi göstermeye geldik. 1948 yılından beri Ortadoğu’nun kalbine hançer gibi saplanan ve mazlum milletlerine ve Filistin halkına zulüm eden, baskı kuran İsrail’i protesto etmek için buradayız. Ve buradan sesleniyoruz; diyoruz ki Ortadoğu’da Amerikan emperyalizminin karakol bekçiliğini yapan, dünyanın bütün mazlum milletlerinin bulunduğu tüm devletleri işgal ederek, onların yer altı ve yer üstü zenginliklerine el koyan ve ABD’nin desteği ile Ortadoğu’da barışı, adaleti, hukuku yok sayan İsrail’i bir kere daha protesto ediyoruz. Dün Irak’ta atom bombası var, kimyasal silah var diye işgal edenler, Libya’da Kaddafi’yi katledip petrol kuyularını aşiretler üzerinden petrol şirketlerine dağıtanlar, Yugoslavya’yı, Arnavutluk’u parçalayanlar, ulus devletlerin zenginliklerine göz koyan emperyalistler karşısında asla susmayacağız. 
Mescid-i Aksa’da sadece ibadet için gelen ve orada kutsal sayılan ibadet için toplanan kalabalığa mermi ile şiddetle saldıran İsrail’i protesto ediyoruz. Mescid-i Aksa bütün dinlerin merkezidir. Tüm dinlerin ibadet merkezidir. Orası barışın, sevginin adaletin merkezidir. Orası bütün dinlerin ve kültürlerin birleştiği yerdir. İsrail’in işgal ettiği ve sürekli Filistin halkının yerleşim yerlerine saldırdığı bu süreçte bütün dünya milletlerine sesleniyoruz gözünüz var görmüyor, kulağınız var duymuyor, diliniz var gerçekleri söylemiyor, Filistin halkına yapılan zulme sessiz kalıyorsunuz. 
Bu zulüm bir gün gelip sizin kapınızı çalmadan, Ortadoğu’da barış istiyorsanız, mutluluğunu ferahını istiyorsanız katil İsrail’e dur diyeceksiniz. Onu besleyen işbirliği içinde olan ABD emperyalizmine karşı dur diyeceksiniz. Bunları demediğiniz sürece Ortadoğu’da barış olmayacaktır. 
Ve buradan tüm siyasi partilere sesleniyorum; Filistin halkı yalnız değildir. Filistin halkının uğradığı bu zulüm, kan ve baskılar karşısında Türkiye sessiz kalamaz, Türk halkı sessiz kalamaz, Mescid-i Aksa’yı kan gölüne çeviren bu Siyonist baskılar karşısında biz Filistin halkıyla beraber olacağız. 
Dün 68 kuşağı El Fetih’in yanında, Arafat’ın yanında Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine destek veriyordu; bugün bizlerde Filistin halkıyla omuz omuzayız, yan yanayız, beraberiz, kardeşlerimizin uğradığı bu zulüm ve baskılara, İsrail’in şiddetine asla seyirci kalmayacağız. 
Ve buradan bağırıyoruz; dünyanın başında iki tane şeytan var birisi ABD diğeri Siyonist İsrail’dir. Ve bizler Amerikan Emperyalizmine, İsrail Siyonizm’ine karşı Filistin halkıyla yan yana olduğumuzu buradan bir kere daha haykırıyoruz.  

Kahrolsun Amerikan emperyalizmi, 
Kahrolsun İsrail Siyonizm’i " dedi.  Bu Kategorideki Diğer Haberler

CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020