CHP ÇANKAYA İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINDA ÇELENK SUNUMU VE ANITKABİR ZİYARETİ

Okunma Sayısı: 15773    |    Haber Tarihi: 20.05.2021

ÇAYYOLU ATAPARK 

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile güne Çayyolu Atapark'ta bulunan anıta çelenk sunumu ile başladı. Buradaki törene Ankara Milletvekilimiz Levent Gök, İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım, Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen, Çankaya Belediyesi Meclis Başkan vekili Özgür Erdem İncesu, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Yeliz Aşcı, Belediye Meclis Üyelerimiz, Mahalle Muhtarlarımız, Çayyolu Bölgesinde bulunan STK'ların Başkan ve Yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirilen törende İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım, Çayyolu Temsilcilik Başkanımız Nurhayat Yıldız ve İlçe Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak ile birlikte anıta çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Törende bando marşlarla katılımcılara Bayram coşkusu yaşattı.

ZAFER ANITI

İlçe Başkanlığımızın günün ikinci töreni Sıhhiye Zafer anıtında gerçekleşti. İlçe Başkanlığımızın önünden marşlarla Zafer anıtına geçen örgütümüz burada Çankaya'da bulunan sendika, Meslek Odaları ve ADD genel Merkezi üyeleri ile buluştu. İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım CHP  Çankaya İlçe Halk Lis  Üyeleri ve Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak ile birlikte Zafer anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. Diğer katılımcılarında çelenklerinin sunumunun ardından İlçe Başkanımız burada bir konuşma yaptı. ( Konuşmanın tam metni aşağıdadır.) 


ULUS HEYKEL

İlçe örgütümüz Zafer anıtında yapılan törenin ardından CHP Ankara İl Başkanlığımızın Ulus Heykel'de düzenlediği törene katılmak üzere toplu olarak ve yürüyerek Ulus'a hareket etti. Ulus Heykel'de yapılan törene Parti Meclisi Üyelerimiz Ankara Milletvekilimiz Gamze Taşçıer, Semra Dinçer, Aylin Nazlıaka, Ankara Milletvekilimiz Levent Gök, İl Başkanımız Ali Hikmet Akıllı, Ankara İl Disiplin Kurulu başkanı Murat Ünal, İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım ve diğer İlçe Başkanlarımız, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Yeliz Aşçı, Çankaya İlçe Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak ve Gençlik Örgütümüz, Çankaya İlçe Halkçı Liseliler  Başkan ve Üyeleri ile ile Ankara örgütümüz katılmıştır.

ANITKABİR

İlçe örgütümüz Ulus Heykel'de yapılan törenin ardından Genel Başkanımızın da katılacağı Anıtkabir ziyareti için Anıtkabir'e yürüdü. 


Anıtkabir'de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, MYK Üyeleri, PM Üyeleri, Milletvekillerimiz, İlçe Başkanımız, Belediye Başkanlarımız ve yurttaşlarımız ile birlikte Mozolede Atamızın huzurunda saygı duruşu gerçekleştirdiler. 


İLÇE BAŞKANIMIZ FAHRİ YILDIRIM'IN ZAFER ANITINDA YAPTIĞI KONUŞMA :

Bugün burada demokrasi ve özgürlük paydaşlarımız ile Mustafa Kemal Atatürk’ün doktrinleri ve ideolojisine, Cumhuriyete sahip çıkan meslek odaları ve sendikalar ile yan yana olmanın gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919, birinci dünya savaşı bitmiş Mondros mütarekesi ile Osmanlı İmparatorluğunun çöktüğü ve yeni bir dönemi kabul ettiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk; Anafartalar, Çanakkale kahramanı, Suriye’de destan yazan büyük komutan Anadolu’ya ayak basıyor. 

13 Kasım 1918; İşgal kuvvetlerinin İstanbul boğazındaki donanmaları İstanbul’u işgal ettiğinde o günkü kararlılığını yanındaki arkadaşlarına bir kere daha ifade ediyor ve ‘geldikleri gibi giderler’ diyor. 14-15 Mayısta Yunan İzmir’i işgal ettiğinde büyük önder, büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk 16 Mayıs günü Samsun’a çıkmaya karar verir.

Ve işgal edilmiş, yakılmış, yıkılmış, orduları dağıtılmış, hükümetin teslim olduğu bir dönemde karanlığın içine gömülmüş Anadolu’yu yeniden ayağa kaldırmak ve Samsun’da Ermeni ve Rum çetelerini bastırmak için yola çıkan ve daha sonrada milli mücadelenin ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük komutanın önündeyiz. 

Ve biz diyoruz ki yeniden bir millet yaratan, yeniden bir devlet yaratan, yeninden Anadolu’yu ete kemiğe büründüren büyük önder senin eserlerini asla ve asla yıkamayacaklar. 

Bugün milli bayramlarımızı baskıların, tehditlerin altında kutluyoruz. Bugün milli bayramlarımızı yok sayan 19 yıllık iktidarın karşısında direnmeye devam ediyoruz. 23 Nisanı yasaklayanlar, 19 Mayısı yasaklayanlar, 30 Ağustosu yasaklayanlar ve 29 Ekimi yasaklayanlar bir şeyi bilecekler; Türk halkı Nutuk’u unutmadı, Türk gençliği Atatürk’ün gençliğe hitabesini unutmadı. 

Bu Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk ideolojisi dünya durdukça yaşamaya devam edecek bizde nefes aldığımız sürece savunmaya devam edeceğiz. 

Osmanlı’nın tüm borçlarını ödeyen, Anadolu’yu yeniden inşa eden, sanayisini, hayvancılığını, tarımcılığını ve eğitimini değiştiren büyük lider, mazlum milletlerin ve ulusal bağımsızlık mücadelesi veren ülkelerin rehberi olan Mustafa Kemal Atatürk’ü burada hep beraber bir kere daha anıyoruz. 

Buradan siyasi iktidara sesleniyoruz; 19 yıldır her şeyi bahane ettiniz, 19 yıldır bu devlettin başına çöktünüz ve bu millete yakın tarihini unutturmak için her şeyi kullandınız. Biz 19 Mayısları, 23 Nisanları, 30 Ağustosları, 29 Ekimleri devlet töreni ile yapan bir toplumuz. Üniversite gençliği, Lise gençliği, Kamu kurumları, emniyet, Harp Akademileri, Ordumuz 19 Mayısa, 23 Nisana, 30 Ağustosa, 29 Ekime aylar öncesinden hazırlanırlardı. Devletin televizyonu milli tarihimizi ve milli bayramlarımızı anlatırdı. Bugün devletin televizyonları mafyayı anlatıyor, bugün devletin televizyonları ihaneti anlatıyor, bugün devletin televizyonları Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını nasıl yediklerini, bu devleti mafyanın yanında olduklarını anlatıyor. 

Ve biz Mustafa Kemal Atatürk sevdalıları, Cumhuriyet sevdalıları siyasi iktidarın tüm baskılarına rağmen direnmeye vuruşmaya devam edeceğiz. Sizin, hiç birinizin gücü Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlıkçı, özgürlükçü, eşitlikçi ruhunu bu topraklardan söküp atamayacaksınız. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı miras ile yaşamaya devam edeceğiz. Siz bu iktidardan ineceksiniz. Bu devlet yeniden Mustafa Kemal Atatürk’ün devleti, bu ordu yeniden Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele vermiş, özgürlükçü, vatansever ordusu haline dönüşecektir. Emniyet mensuplarını talimatlarla halkın üzerine saldırdığınız günler sona erecektir. 

Ve burada sesleniyoruz, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını bize unutturamayacaksınız. Sizinle mücadele etmeye devam edeceğiz. Her baskınız karşısında biz milli bayramlarımızı kutlamaya, her bahanenizin karşısında direnmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda bugün burada sendikalarımız, meslek odalarımız ve tüm kuruluşlarımız adına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlu olsun diyorum. Ve biz Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olmaya devam edeceğiz. 

Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk 

Yaşasın Cumhuriyet Bu Kategorideki Diğer Haberler

CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020