ÇANKAYA’DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

Okunma Sayısı: 10073    |    Haber Tarihi: 30.08.2021

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında ilk olarak Çayyolu Atapark’ta tören gerçekleştirildi. 

Çayyolu Atapark’ta yapılan törende İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak ve Çayyolu temsilcilik Üyemiz selda Oflazoğlu ile birlikte çelenk sunumu yaptı. 

Atapark’ta yapılan törende Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen, İyi Parti Çankaya İlçe Başkanı Kevser Ofluoğlu, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Çayyolu Şubesi, ADD Çayyolu Şubesi, Çayyolu Platformu ve ÇYDD Çayyolu Şubesi Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. Ataparkta yapılan törende Çayyolu bandosu yaptığı marşlarla törene renk kattı. 

Sıhhıye Zafer Anıtı’nda  yapılan törende ise İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım, Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak ve Gençlik örgütümüz ile birlikte çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Zafer Anıtı’nda yapılan törende Atatürkçü Düşünce Derneği Çankaya Şube Başkanlığı ve Eğitim-İş Genel Merkezi adına da çelenk sunumu gerçekleştirildi. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duruşu ardından İstiklal marşımı okundu.

İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım ve Atatürkçü Düşünce Derneği Çankaya Şube Başkanı Özgür Kırdar burada birer konuşma gerçekleştirdi.

İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım’ın Zafer Anıtı’nda yaptığı konuşma: 

Her yıl olduğu gibi bu yılda mili bayramlarımızı büyük bir coşku ile kutlamaya devam ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız tüm halkımıza kutlu olsun. 

İstanbul’da işgal kuvvetlerinin donanmalarını gördüğünde ‘geldikleri gibi gidecekler’ diyen ve arkasından 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak işgal kuvvetlerine karşı isyan ateşini yakan, hilafetin teslim olduğu, ordularının terhis edildiği, Anadolu’nun yarısının işgal edildiği bir günde yeniden direnişi örgütleyen ve yeni bir devletin temellerini atmaya kararlı olan Gazi Mustafa kemal Atatürk’ü bir kez daha özlemle, rahmetle, saygıyla anıyoruz. 

Samsun’a çıktığında teslim olmuş bir millet, yılgınlığa kapılmış, İngiliz kuvvetlerine sarayları açmış bir padişaha karşı hareketini başlatmış olan ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önce bunu Anadolu halkına inandırması gerekiyordu, Erzurum, Sivas ve Amasya Kongresi ile yeni bir direnişin, yeni bir kurtuluşun ve yeni bir ordunun temellerini atmaya kararlı idi. 

Ve dünyada eşi benzeri görülmemiş bir komutan ve dünyanın emperyalist devletlerine kafa tutmaya kararlıydı. Dünyanın hiçbir cephesinde savaş kaybetmedi. Yemen’de kaybetmedi, Balkanlar’da kaybetmedi, Anafartalar’da, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Çanakkale’de ve büyük taarruzda hiçbir savaşı kaybetmedi. Ve kaybetmeyen ilk komutan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeniden inşasının nihai zaferi olan 30 Ağustosu büyük bir başarı ile tamamladı. Ve ülkemizi emperyalist devletlerden kurtararak yeninden Cumhuriyetin temelini attı.  

Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, bize bu ülkeyi teslim eden Cumhuriyeti ve bütün kurumları ile bize emanet eden ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e buradan bir şey daha söylüyoruz ‘Atam sen rahat uyu Cumhuriyete sahip çıkacak halkın, Cumhuriyeti takip edecek gençlerin ve milli mücadeleyi bu ülkede nefes aldığımız sürece devam edecek nesiller bıraktınız. 

Bu bağlamda her dönem olduğu gibi demokrasi, özgürlük, cumhuriyet, laik demokrasinin paydaşları olan yoldaşlarımız ile seni bir kere daha hasretle hürmetle anıyoruz.

Ruhun şad olsun.  Asla ve asla senin bize emanet ettiğin Cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ve senin düşmanlarınla mücadele etmeyi kendimize bir görev ve rehber edineceğiz. 

Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk 

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti  


30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları CHP Ankara İl Başkanlığımızın düzenlediği Anıtkabir yürüyüşü ile devam ediyor


Bu Kategorideki Diğer Haberler

CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020