CHP ÇANKAYA İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI COŞKUYLA TAMAMLANDI

Okunma Sayısı: 12464    |    Haber Tarihi: 27.09.2021

CHP Çankaya İlçe Başkanlığımızın danışma Kurulu Toplantısı bugün Yılmaz güney sahnesinde gerçekleştirildi. 

Yılmaz Güney Sahnesinde yapılan Danışma Kurulu Toplantımız, Parti Meclisi Üyelerimiz Ankara Milletvekilleri Tekin Bingöl ve Gamze Taşçıer, Semra Dinçer, Aylin Yaman, Ali Rıza Erbay, İl Başkanımız Ali Hikmet Akıllı, Milletvekillerimiz Murat Emir, Yıldırım Kaya, Ali Haydar Hakverdi, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanlarından Kenan Nuhut, Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen, İl Disiplin Kurulu Başkanı Murat Ünal, önceki İl Başkanımız Rıfkı Güvener, önceki dönem  Milletvekillerimizden Zekeriya Akıncı, İzzet Çetin ve Mahmut Işık, Çankaya Belediye Meclis Başkan Vekili Özgür Erdem İncesu, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Yeliz Aşcı, Belediye Meclis Üyelerimiz, Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın, önceki İlçe Başkanımız Hamdi Fidan, İl Kadın Kolları Başkanımız Ayfer Ayaz, İl Gençlik Kolları Başkanımız Tolga Turgut, İl ve İlçe Yöneticilerimiz, Muhtarlarımız, Dernek, Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri ile çok sayıda partilimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım'ın Danışma Kurulu açılışında yaptığı konuşma :

Gerek ülkemizi gerekse dünyayı kasıp kavuran Covit 19 salgın hastalığından dolayı uzun bir kapanma dönemi geçirdik. Ülkemizde ve dünyada 4 milyonu aşkın insan hayatını kaybetti. Salgın hastalığın tahribatı hala ülkemizde ve dünyada bir tehdit olarak devam ediyor. Salgın hastalıkla uğraşırken 19 yıllık AKP iktidarının tahribatına, ekonomik ve siyasi baskılarına maruz kalmaya devam ediyoruz. 

3 Y ile iktidara gelen, yoksulluğu, yolsuzluğu ve yasakları kaldıracağım diyen AKP 19 yıldır iktidarı sürecinde orta sınıfı kaldırdı, Türkiye halkını daha da yoksullaştırdı. Yolsuzluklar devletin içine sızmış. Yasakları kaldıracağız dediler tam tersi yasakları kaldırmadılar, OHAL’i Kanun Hükmündeki Kararları (KHK) getirerek bütün toplumu baskı altına almaya devam ediyorlar. Kendilerinden olmayan, kendisinin karşısında olan herkesi hain ve terörist ilan ederek bu ülkenin Milletvekillerini, gazetecilerini, akademisyenlerini, öğrencilerini, yazarlarını hepsini yani yarın karşılarında seçime giren herkesi cezaevlerine koydular. 

Sadece bununla mı yetindiler hayır dış politikadaki başarısızlığımız dünyada bizi yalnızlaştırırken iç politikada da ekonomiyi yerle bir ettiler. 

Cumhuriyetin bütün kazanımlarını, Cumhuriyetin bütün birikimlerini önce tarikatlar üzerinden paylaştırdılar, tarikatlarla kurumların içini boşaltılar daha sonrada Uluslararası sermayeye özelleştirme adı altında peşkeş çektiler. 

Bu süreç içerisinde tarımdan hayvancılığa sanayiden dış politikaya eğitimden sağlığa bütün her şeyi çökerttiler. Eğitim ve sağlığı paralı hale getirdiler. Sadece bununla yetinmediler; Kobilerin, finans sektörünü, orta ölçekli esnafımızı iflas noktasına getirdiler. Vatandaşımızın alım gücünü sıfırladılar, yoksulluğu artırdılar, gelecek kaygısı ve umutsuzluk toplumun üzerine bir kâbus gibi çöktü. 

Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz, biz damarı, mayası sağlam bir partiyiz, biz 98 yıllık bir partiyiz, birikimimiz, Kuvayı milliye ruhumuz, Mustafa Kemal Atatürk’e olan inancımız ve geleceğe olan ufkumuz açık. Ve biz AKP iktidarına karşı Mustafa Kemal’in aydınlık yüzünü, ilkelerini ve doktrinlerini savunmaya devam edeceğiz. 

Cumhuriyet Halk Partisi 19 yıllık AKP baskısı karşısında geri adım atmayan bütün açılan davalara rağmen, mahkemelerde açılan bütün davalara karşın söyleminden bir adım geri gitmeyen, Genel Başkanımızın izinden arkasından yürümeye devam ediyor. 

Genel Başkanımız; anayasayı yok eden, tahrip eden, OHAL’i, KHK’leri getiren Cumhur ittifakı karşısında Millet İttifakının mühendisliğini yaparak yeni bir demokrasi cephesi açtı. Sadece Millet İttifakının paydaşları değil partimizin bütün yetkili organlarını da harekete geçirerek Anadolu’nun her yanını dolaştırmaya başladı. Genel Başkanımız, MYK, Parti Meclisi Üyelerimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve örgütümüz Anadolu’nun her bölgesinde vatandaşla ilişkilerini artırarak, vatandaşın sorunlarını dinleyerek gelecekle ilgili umutlarımızı ve partimizin düşüncelerini anlatmaya devam ediyor. 

Bizde Millet İttifakının bir parçası olarak ve diğer unsurlarımız ile beraber Millet İttifakının daha da güçlenmesi için bu çalışmalara yardımcı oluyoruz ve bu çalışmaları ilçemizde uygulamalarını her alanda göstermeye devam ediyoruz. 

Millet İttifakı önümüzdeki günlerde İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Deva, Gelecek Partileri ve onun dışındaki demokrasi paydaşlarımızla iktidara yürüyeceğiz. Bu iktidar yürüyüşünde Çankaya’mızın buna hazır olduğunu bir kere daha ifade etmek isterim. 

Ve bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, demokrasi ve özgürlüklerin ışığında Cumhur İttifakına karşı Millet İttifakının çimentosunu oluşturan, partimizin güçlenmesi ve iktidara yürüyüşüne elimizden gelen her türlü katkıyı sunacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Ve Çankaya İlçe gerek Millet İttifakının paydaşları ile gerekse sendikalarla, meslek odalarıyla, derneklerle, vakıflarla hayatın her alanında beraber olmaya devam edeceğiz. 

Dün olduğu gibi yerel yönetimlerdeki başarımızı genel iktidara taşımak için sizlerle hep beraber omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. İyi günler mutlu günler yakın, artık iktidar avuçlarımızın içinde artık iktidar sizin elinizde, sizlerle beraber kol kola omuz omuza Anadolu’nun her yanında iktidara yürüyen partimize kan taşımaya, su taşımaya devam edeceğiz. 

Önümüzdeki günlerde tahrip olan Cumhuriyetin bütün kurumlarını Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi yeniden onaracağız, yeniden tamir edeceğiz. Tek adam rejimini bitirip Parlamenter sisteme yeniden döneceğiz. 

Önümüzdeki günlerde Genel Başkanımızı bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Köşk’e göndereceğiz. Bütün umudumuz sizlersiniz. Çankaya’da 22 bin parti üyemiz umudun bekçisidir. Sizlerle yürüyeceğiz. Çankaya’da, Ankara’da partimizi iktidara getirmek için el ele kol kola beraber yan yana omuz omuza yürüyeceğiz. Çankaya ilçenin muhalefette ki son danışma kurulu toplantısındasınız, önümüzde ki Danışma Kurulu toplantısı İktidarda ki bir partinin Danışma Kurulu toplantısı olacaktır.

 68 kuşağının inancıyla Genel Başkanımızın 2. Yüzyıla çağrı bildirgesi ile Partimiz iktidara hazır,

Çankaya seçime hazır....


#CHPÇankaya 


Bu Kategorideki Diğer Haberler

CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020