Kılıçdaroğlu: Parayı kimin için kullandığınız siyasi tercihtir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan ‘Ekonomi bu kadar kötüyken parayı nereden bulacaksınız?’ sorusunu aldıklarını belirterek, "Aslında Türkiye’de para var. Her türlü imkanımız da var. Bütün mesele, parayı kimin için kullanacağınız. Bu bir siyasi tercihtir. Siyasi tercihi halktan yana mı kullanacaksınız, 5’li çeteden yana mı kullanacaksınız? Biz halktan yana kullanmayı savunuyoruz" diye konuştu.

Okunma Sayısı: 7639    |    Haber Tarihi: 27.11.2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Baytaş Kütüphanesi, Diş Polikliniği, Çankaya Evi ve Mali Hizmetler Ofisini içinde barındıran Çankaya Belediyesi Yıldız Hizmet Binası Açılışına katıldı.

“UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN”

Burada yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Belli bir karamsarlığı hepinizin yaşadığını biliyorum. Zaman zaman şu soruyu belki kendinize, belki komşularınıza dillendiriyorsunuz; ne olacak bu memleketin hali diye. Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın ve korkmayın. Bu konuda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz.

* Bizim gruplaşmaya ihtiyacımız yok. Kavgaya ihtiyacımız yok. Bir başkasını ötekileştirmeye ihtiyacımız yok. Bizim kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Onu dostlarımızla beraber sağlayacağız.

* Doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi, her kesimden her kimlikten insanımızla kucaklaşacağız. Bunun sözünü veriyorum. Hiç endişe etmeyin. Az kaldı, geliyor gelmekte olan. Ve düzelteceğiz. Dostlarımızla birlikte düzelteceğiz.

“PARAYI HALKTAN YANA KULLANMAYI SAVUNUYORUZ”

Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan ‘Ekonomi bu kadar kötüyken parayı nereden bulacaksınız?' sorusunu aldıklarını belirterek, “Aslında Türkiye'de para var. Her türlü imkanımız da var. Bütün mesele, parayı kimin için kullanacağınız. Bu bir siyasi tercihtir. Siyasi tercihi halktan yana mı kullanacaksınız, 5'li çeteden yana mı kullanacaksınız? Biz halktan yana kullanmayı savunuyoruz” diye konuştu.

“BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARINA ÇAĞRIMDIR”

Bütün belediye başkanlarına çağrıda bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Harcadığınız her kuruşun hesabını belde halkına vereceksiniz. Onlar da buna çok dikkat ediyor. Halka hesap vermek kadar değerli ve onurlu başka bir şey yoktur” dedi.


Bu Kategorideki Diğer Haberler

CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020