CHP ÇANKAYA İLÇE ÇALIŞMA MASALARI GÖREVE BAŞLADI

Okunma Sayısı: 7123    |    Haber Tarihi: 06.03.2022

CHP Çankaya İlçe Başkanlığımızın hayata geçirdiği Çalışma Masalarında görev alan üyelerimizin tanışma toplantısı bugün Çağdaş Sanatlar Merkezinde gerçekleştirildi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantımızda İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım yaptığı konuşmada “Bizim üç temel görevimiz var ve bu görevleri sizlerle gerçekleştireceğiz. Sizler olmadan bizler hiç bir şey yapamayız. 22 bin parti üyemiz olmadan bizler Çankaya’da sorunları çözemeyiz. Sizlerle birlikte çözeceğiz,  bu cesaret, bu umut, bu bilgi, bu birikim, bu enerji sizlerde var. Sizler bunu kullandığınızda Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya’sını yeniden özgür, yeniden umutlu, yeniden iktidara yürüyen ve iktidara yürüten Ankara’nın en önemli İlçesi haline gelecektir” dedi. 

İlçe Başkanımızın konuşmasının ardından Çalışma Masaları Koordinatörü Cemal Kaman İlçemizde oluşturulan 21 Çalışma Masasının sekretaryasında görev alan üyelerimizi sahneye davet etti. İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım Çalışma Masası sorumlularına Karar Defterlerini teslim etti. 

CHP Çankaya İlçe Çalışma Masası tanışma toplantısına önceki dönem Milletvekilimiz Celal Topkan, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkan vekili Yeliz Aşcı, Belediye Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız ve görev alan partililerimiz katılmıştır. 

İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım'ın konuşması :
Değerli dostlarım Çankaya İlçe Çalışma Masaları toplantısına hoşgeldiniz. 
Çok zor günlerden geçiyoruz, dünyamızı kasıp kavuran salgın hastalık uzun süre ülkemizi ve dünyayı kapanmaya mecbur bıraktı ve 6 milyona yakın insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Salgın tehlikesi ülkemizde ve dünyada hala devam ediyor. Buna paralel olarak bulunduğumuz coğrafyada ki sıcak gelişmeler bizim yaşam alanlarımızı ve bulunduğumuz ortamları etkilemeye devam ediyor. 
Amerikan emperyalizminin dünyadaki yayılmacı politikaları; Libya, Irak, Suriye ve Afganistan’dan sonra Rusya-Ukrayna hattında ki gelişmeler ve 3. Dünya ülkelerini sömürme amaçlarını devam ettiriyor. 
Bu dünyadaki soğuk savaşın sıcak savaşa dönüşmesinin alt yapısını oluşturuyor. Dünyadaki bu ekonomik daralma, üretimdeki düşüklük, istihdam alanlarının yok olması ve toplumun gelecek kaygısı ve hayat şartlarını idame ettirecek ücret ve yaşam ortamlarının her geçen gün kötüye gitmesi dolayısı ile yarattığı endişe ve kaygılar her yanı sarmaya devam ediyor. 
Ülkemizde de 20 yıldır emperyalizme hizmet eden ve tek adam rejimi ile ülkemizin temel ilkelerini ortadan kaldırarak yok eden AKP iktidarına karşı partimizin mücadelesi de devam ediyor. AKP iktidara geldiği 2002 yılında topluma yoksullukla, yasaklarla ve rüşvetle mücadele edeceğini ifade etti ama söylemlerinin hiç birini gerçekleştirmedi. 
Ülkemizde yoksulluk çok büyük boyutlara geldi ve toplumun yarısından fazlası açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm edildi. Yasakları kaldıracağım dedi ancak yasakları ve baskıları daha da artırarak devletin oligarşik yapısını toplum üzerinde tehdit olarak kullanmaya devam etti. Bu ülkenin konuşan gazetecilerini, bu ülkenin konuşan öğrencilerini, akademisyenlerini, işadamlarını, siyasetçilerini, seçilmiş Belediye Başkanlarını, milletvekillerini kendisine tehdit gördüğü için cezaevlerine göndererek ülkeyi yarı açık cezaevi haline getirdi. 
Bu ülkede sadece özgürlüklerin tahribatını değil aynı zamanda özelleştirmeler üzerinden ekonomik tahribatında tüm faturasını halkımıza kesti. 2004 yılında başlayan özelleştirme furyasında Kamu Reformu Yasa tasarısı, Büyükşehir Belediyeleri Kanunu, İl Özel İdareler Kanununu çıkartırken bir iddiada bulundu. Devlet üretimden elini çekecek devletin yerine özel sektör üretim yapacak ve devlet sadece rekabeti kontrol edecek ve bunun sonucu bu ülkede bolluk olacak, insanların yaşam kaliteleri artacak, işsizlik ortadan kalkacak diyordu. Bu bağlamda kamu hizmetlerinin tamamını özelleştirdi, sağlığı özelleştirdi, eğitimi özelleştirdi ve bugün geldiğimiz noktada açlık, yoksulluk, umutsuzluk, çaresizlik toplumun üstünde korkunç bir baskı oluşturmaya devam ediyor. 
AKP’nin iç politikadaki başarısızlıkları, iç politikada şiddeti korku ve tedirginlik üzerinden toplumu sindirme politikaları devam ediyor. 
Cumhuriyet Halk Partisi böyle bir günde kurucu parti olmanın ve mayası sağlam, Kuvayı milli ruhuyla gelen, milli mücadelenin partisi olan partimiz AKP’ye karşı direnmeye devam ediyor. 
Gerek özelleştirmeler karşısındaki tavrı gerekse dış politikada Genel Başkanımızın duruşu ve Cumhur İttifakı karşısında Millet İttifakının paydaşlarını yan yana getirme siyaset mühendisliği yeniden toplumda bir umut, toplumda bir gelecek kaygısını ortadan kaldırma, yeniden bir arada yaşama, bütün bu yoksullukları, korkuları, çaresizlikleri ortadan kaldırmanın bir işareti olarak görüyoruz. 
Önümüzdeki günler zor günler, dünyadaki bu gelişmeler, enerji kaynaklarının emperyalist devletler tarafından küçük bir azınlığın üzerinden ele geçirilmesi dünyadaki büyük toplulukların açlık sınırında hayatlarını idame ettirmesi sıcak savaşında habercisi olarak görüyoruz. 
Böyle bir günde birlikteyiz, AKP iktidarına karşı ortak mücadeleyi, ortak çalışmayı örgütlemek için bir aradayız.  Sadece kendi geleceğimizi değil, ülkemizin ve dünyanın geleceğini kurtaracak olan partimiz ve Millet İttifakının çalışmalarına azami gayreti göstermek için buradayız. Elimizde çok geniş argümanlar var. Bir Genel Başkan düşünün Türkiye’yi karış karış dolaşıyor, bir cenazede linç girişimine maruz kalıyor, ülkesini dolaşırken suikasta maruz kalıyor, TBMM’nin ortasında saldırıya uğruyor ama yılmıyor. Ve hala mücadele etmeye devam ediyor. Bunlarda yetmiyor hakkında yüzlerce davaya rağmen dimdik ayakta mücadeleye devam ediyor. 
Bu bağlamda Genel Başkanımızın bu kadar gayreti, bu kadar azimkâr, bu kadar korkusuz, bu kadar geleceğe umutla baktığı bir ortamda bizimde boş durmamamız gerekiyor. Bu gün burada sadece aile olarak biz bize olalım diye Genel Başkan Yardımcılarımızı, Parti Meclisi Üyelerimiz, Milletvekillerimizi, Belediye Başkanımızı çağırmadık, davet etmedik. Zannetmeyin ki biz yalnızız, zannetmeyin ki bu çalışma grupları önümüzdeki günlerde bu saydığım partinin yetkili organlarındaki temsilciler olamayacak hep beraber çalışacağız. 
Biz çok şanslı bir ilçeyiz, çok genç ve çalışkan bir Belediye Başkanımız var, 31 Mart seçimlerinde bütün seçim meydanlarında verdiği sözleri birer birer yerine getiren bir Belediye Başkanımızla çalışıyoruz. Kültür Merkezleri, Çankaya Evleri, yeşil alanlar, parklar, spor alanları, yüzme havuzları, aile merkezleri, sağlık ocakları,  hizmet binaları peş peşe açılıyor ve Çankaya halkının hizmetine sunuluyor. Ayrıca Çankaya’da ihtiyaç sahibi tüm ailelere hiç kimsenin görmediği sosyal yardımlar teslim ediliyor. Camiler, okullar, cem evlerinin tüm tadilatlarını, bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor. Ve en önemli hizmetlerinden biriside Üniversite Öğrencilerine her akşam 3 öğün sıcak yemek veriyor.  Öğrencilerin öğrenci kimliklerini göstermeleri yeterli nereden geldiği hangi okulda okuduğunun sorgulanması yapılmadan bu hizmeti gerçekleştiriyor. Bunlar önemli şeyler; birileri sizinle aynı şeyi düşünmeyebilir, birileri sizinle farklı olabilir, birileri sizinle bu süreçte yol yürümeyebilir önemli olan onları kucaklamak, önemli olan onlarla kol kola girmek, önemli olan onları dinlemek ve anlamak ve anladıktan sonra kendimizi ifade edip onlarla görüşmeyi devam ettirmektir.  
Sadece Çankaya Belediyesi mi bunları yapıyor elbette hayır Genel Başkanımızın talimatı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’da 240 bin aileye ve İlçe Belediyelerinin erişmediği her noktada ulaşımdan tutun 7000 öğrencinin barınmasına kadar, köylüye tohum ve damızlık hayvan teminine kadar destek olmaktadır. Bunların yanında şehrimizin alt yapı ve üst yapı işlerini de büyük bir gayret ile çözmeye çalışmaktadır. Ve bunların tüm takibini yapan bir Çankaya Belediye Başkanımız var, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız var, Partimiz ve Genel Başkanımız var. Buna rağmen bize verilen görevlerin tamamını yerine getiremiyoruz, burada sorumlu arayacaksanız ve Çankaya’da örgüt olarak bir eksiğimiz varsa önce İlçe Başkanı olarak benden hesap soracaksınız, sonra İlçe Yöneticilerimizden hesap soracaksınız. Eğer gelecek kaygısı yaşamak istemiyorsanız, eğer geleceğe umutla bakmak istiyorsanız, eğer bu ülkede özgürce yaşamak istiyorsanız, bu ülkenin zenginliklerinden pay almak istiyorsanız, Anayasadan doğan barınma, çalışma, sağlık, eğitim ve özgürce yaşamak haklarımızın size iade edilmesini istiyorsanız siyasette olmalısınız. Önümüzde bir tek umut var o umu bu seçim arkadaşlar. Genel Başkanımızın siyaset mühendisliği ile ortaya getirdiği İttifak ve çalışma gayreti kadar bizimde en az onun kadar çalışmak zorunda olmamız lazım. Her gün topluma mesaj veren, ülkenin her yerini karış karış dolaşan, toplumun her kesimi ile buluşan, dinleyen, not alan ve onların beklenti ve umutlarına cevap vermeye çalışan bir Genel Başkanımız var. Ve Genel başkanımızdan aldıkları talimat ile çalışan Belediye Başkanlarımız, Milletvekillerimiz var. O zaman bizlerde kendimizi gözden geçirip bu çalışmalara katkı vermemiz gerekiyor. 
Çankaya’da 680 bin seçmen var bunun 99 bini seçimlerde oy kullanmıyor ki büyük çoğunluğu bize oy veren seçmen, 123 bin seçmende Cumhur İttifakına oy veriyor. Çankaya’da bizim bunu rakamları değiştirmemiz gerekiyor. Öncelikle 99 bin seçmeni sandığa götürmek zorundayız ve tabi Cumhur İttifakına oy veren seçmenlere de ulaşıp onları ikna etmemiz gerekiyor. Cumhuriyetin kalesi, Kuvayı Milliye’nin merkezi olan, Milli Mücadelenin tüm stratejilerinin ve taktiklerinin gerçekleştirildiği, savaşın yönetildiği Çankaya’da hala Cumhur İttifakına oy çıkıyorsa bu bizlerin eksiğidir ve herkes kendisini sorgulamalıdır. Bizim üç temel görevimiz var ve bu görevleri sizlerle gerçekleştireceğiz. Sizler olmadan bizler hiç bir şey yapamayız. 22 bin parti üyemiz olmadan bizler Çankaya’da sorunları çözemeyiz. Sizlerle birlikte çözeceğiz,  bu cesaret, bu umut, bu bilgi, bu birikim, bu enerji sizlerde var. Sizler bunu kullandığınızda Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya’sını yeniden özgür, yeniden umutlu, yeniden iktidara yürüyen ve iktidara yürüten Ankara’nın en önemli İlçesi haline gelecektir. 
Ankara’da Mansur Yavaş için Çankaya’da 76.9 oy aldık yani 437922 oy. Bunu sizlerle başardık. Sizler olmasaydınız bunu başaramazdık. Burada sizin emekleriniz var, sizin katkılarınız var, biz sizlerin bu çabaları ile Büyükşehir’e aktardık bu oyları. Çankaya Belediye Başkanımız 418bin oyu sizlerin emekleri ile aldı. Sokaklarda sizin kolunuza girdi, sandıkta sizin yanınızdaydı, mahallede sizlerle sohbet etti ve AKP’ye karşı sizlerle birlikte mücadele etti. Belediye Meclis Üyelerimiz 406 bin oy aldı. Biz hala 6 tane Belediye Meclis Üyesinin AKP’li olmasının sorumlusu da biziz. Önümüzdeki seçimlerde bu durumu sizlerle birlikte düzelteceğiz. Burada eşitler meclisi var birlikte yol yürüyeceğiz. Birlikte bir hikâye yazacağız. İstersek buradan Cumhur İttifakına oy çıkarmayız. Bugünden sonra sokakta, pazarda sinemada, alışveriş merkezinde sadece siyaset ile yatın siyaset ile kalkın birlikte başaracağız. Tek adam rejimini birlikte sonlandıracağız ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemde Genel Başkanımızı da Cumhurbaşkanı yapacağız. 
Bu bağlamda Çalışma Masalarında görev alan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Ve tüm parti üyelerimizi göreve çağırıyorum. 
İyi ki varsınız….
İyi ki beraberiz…..
Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk 
Yaşasın Aydınlanma Devrimi 
Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi
Yaşasın Kemal Kılıçdaroğlu
Bu Kategorideki Diğer Haberler

TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020
YAŞASIN 1 MAYIS
Haber Tarihi: 01.05.2020
ŞİMDİ SAFLARI SIKLAŞTIRMA ZAMANI
Haber Tarihi: 09.04.2020
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.YILI
Haber Tarihi: 18.03.2020