CHP Genel Başkanı Özgür Özel: “Erdoğan CHP’den Endişe Etmeye Devam Etsin”

Okunma Sayısı: 3786    |    Haber Tarihi: 06.11.2023

-“KILIÇDAROĞLU İLE TELEFONLA GÖRÜŞTÜK, MAZBATADAN SONRA DEVİR TESLİM YAPACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 38. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerinde oyunu kullandıktan sonra, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına ilişkin bir soru üzerine, “Erdoğan bundan sonra geçen her günün, kendisi açısından daha zor, bizim açımızdan daha moralli olacağını biliyor. Erdoğan’ın stresini, içindeki karabasanı anlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinden endişe etmeye devam etsin” yanıtını verdi.

Özel, 38. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerinde oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, “İki gün boyunca Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün Türkiye’ye örnek olacak bir demokrasi şöleni yaşanıyor. Dün bir genel başkanın demokratik bir yarışla, çoklu bir yarışla değişebileceğini bütün Türkiye gördü. Bu Cumhuriyet Halk Partisi açısından, Türkiye açısından çok önemli bir göstergeydi demokrasi açısından. Bugün de partiyi yönetecek kadroların, Disiplin Kurulu’nun ve Parti Meclisi’nin çarşaf listeyle, isteyen herkesin aday olabildiği ve delegelerimizin özgür iradesiyle karar verdiği şekilde seçildiği bir seçimi yaşadık. Bu ülkede, ülkeyi yöneten parti, Genel Başkanını ve yönetim kadrolarını seçtiği seçimi 1,5 saat içinde tamamlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu seçim, iki gün ve üzerinde tartışılarak, görüşülerek ve uzun uzun karar verilerek, her birisi için tek tek işaret konularak yapılıyor. Demokrasi, bu demek. Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki bu parti içi demokrasinin, bütün Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz. Bundan sonraki süreçte hem parti içi demokrasiyi artırmaya, hem de Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz. Bu demokrasi şölenine katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var, iyi ki Cumhuriyet var, iyi ki demokrasi var” ifadesini kullandı.

“ERDOĞAN’IN STRESİNİ, İÇİNDEKİ KARABASANI ANLIYORUM”

Özel, “Kemal Bey ile bir görüşmeniz oldu mu” sorusuna, “Telefonla görüştük, önümüzdeki günlerde, mazbatadan sonra bir devir teslim törenini hep birlikte, bütün Türkiye’nin gözü önünde partimize yakışır bir şekilde yapacağız” yanıtını verdi. Özel, “Erdoğan’ın size yönelik açıklamalarına değerlendirmeniz olur mu” sorusuna, “Erdoğan bundan sonra geçen her günün, kendisi açısından daha zor, bizim açımızdan daha moralli olacağını biliyor. Erdoğan’ın stresini, içindeki karabasanı anlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinden endişe etmeye devam etsin” yanıtını verdi.Bu Kategorideki Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi 100 Yaşında
Haber Tarihi: 09.09.2023
CHP Parti Meclisi Açıklaması
Haber Tarihi: 06.06.2023