CHP Genel Başkanı Özgür Özel: “Ankara’da Kimsenin Aklına Getirmeyeceği Bir Başarı Koymak Zorundayız”


Okunma Sayısı: 4769    |    Haber Tarihi: 08.11.2023

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, “Ankara’da mevcut belediyelerimizi koruyacağız. Ama üzerine kimsenin aklına hayaline getirmeyeceği bir başarı koymak zorundayız. Bunun için size güveniyoruz, örgütümüze güveniyoruz. Ankaralıların, CHP’deki değişimin Türkiye’de bir büyük değişime dönüşmesine yönelik umutlarına güveniyoruz” ifadesini kullandı.

Özel, Ankara Esenboğa Havalimanında karşılama töreninde yaptığı konuşmada, “Bu sabah böyle bir sürprizle, böyle bir hazırlıkla beni onurlandıran, gururlandıran Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde koşturmaya, çalışmaya geldik. Elbette böyle sembolik günlerde karşılamalar, uğurlamalar önemli. Mümkün olduğu kadar protokolü azaltacağız, mümkün olduğu kadar etraftaki koruma sayısını azaltacağız. İlk gün gelen koruma ekibini yollamak istedik, ‘Artık öyle olmaz’ dediler. Yarından itibaren o işe, sosyal demokrat bir lidere yakışır bir şekil vereceğiz. Eksik görürseniz, fazla görürseniz, ilçe başkanını uyarın ki, o il başkanına, o da bana ulaşsın. Bundan sonra böyle arkadaşlar. Zorlu bir kongre süreci geçirdik. Öncesinde üzüldüğümüz, kırıldığımız şeyler oldu söylenmeyecek şeyler söylendi, olmayacak yakıştırmalar yapıldı. O işin yapısal sorunlarını parti içinde konuşuruz, bir daha böyle şeylerin hiçbir CHP’liye asla yapılmaması için, hiç kimseye o sözlerin söylenmemesi için gerekli tedbirleri almak boynumun borcu” dedi. Özel, şunları kaydetti:

“ÖRGÜTÜMÜZE GÜVENİYORUZ”

“Hep beraber iktidara gitmek durumundayız. Ankara’da mevcut belediyelerimizi koruyacağız. Ama üzerine kimsenin aklına hayaline getirmeyeceği bir başarı koymak zorundayız. Bunun için size güveniyoruz, örgütümüze güveniyoruz. Ankaralıların, CHP’deki değişimin Türkiye’de bir büyük değişime dönüşmesine yönelik umutlarına güveniyoruz. Ben şimdi önce Anayasa Mahkemesi önündeki eyleme destek verip, oradan sayın Genel Başkanımız ve değerli eşlerinin yanına evlerinde bir ziyaret yaparak, kendilerine hem şahsım hem sizler için resmi protokoller devir teslimden önce bir baba oğulun görüşmesi gereken şeyleri görüşmeye, ona da bundan sonra ömrümüz boyunca göstereceğimiz sözde değil aktif vefa için… Aktif olarak Sayın Genel Başkanımızdan bundan sonraki süreçte sürekli istifade edeceğimiz, onun gönlünü hoş tutacağımız, onun kendini iyi hissetmesini sağlayacağımız, onun çok sevdiği örgütüne katkı sağlamayı sürdüreceği bir sürecin önünü açacağız.”
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi 100 Yaşında
Haber Tarihi: 09.09.2023