CHP Genel Başkanı Özgür Özel, PM ve YDK Üyeleriyle Birlikte Anıtkabir'i Ziyaret Etti

Okunma Sayısı: 4237    |    Haber Tarihi: 11.11.2023

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 38'inci Olağan Kurultay'da seçilen Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'de Aslanlı Yol'dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine geldi.

Genel Başkan Özel'in kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen CHP lideri Özel, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"11 Kasım 2023

Aziz Atatürk,

Sayın Genel Başkanım,

4-5 Kasım tarihlerinde düzenlenen 38’inci Kurultayımızda görev alan Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerimizle birlikte huzurunuzdayız.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, kurduğunuz ve bize emanet ettiğiniz Partimizi iktidar yapamamış olmanın mahcubiyeti içindeyiz.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ilk kurultayımız bizlere iki büyük eserinizden biri olan Partimizi iktidar yapma görevi verdi. Önce bu görevi yerine getirecek ardından bizlere vasiyet ettiğiniz gibi diğer büyük eseriniz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağız.

Sayın Genel Başkanım,

Devrimlerinizin aşındırıldığı, altı okumuzun hiçleştirilmeye çalışıldığı, anayasal düzene karşı kalkışma girişimlerinin yaşandığı, kuvvetler ayrılığının yok sayıldığı bir dönemde, “kimsesizlerin kimsesi” olarak tanımladığınız Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, ayrım gözetmeden tüm yurttaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için ısrarla ve inatla demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti niteliklerini savunma ve güçlendirme görevimizi yerine getirmek için azim ve kararlıkla mücadele edeceğiz.

Size ve silah arkadaşlarınıza minnetlerimizi sunuyoruz, tüm şehitlerimizi ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş tüm yurttaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun!

Özgür Özel

CHP Genel Başkanı"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, daha sonra CHP ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün mozolesine de çelenk bıraktı.


Bu Kategorideki Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi 100 Yaşında
Haber Tarihi: 09.09.2023