CHP Genel Başkanı Özgür Özel: İlk Hedefimiz 31 Mart’taki Seçimler

Okunma Sayısı: 3250    |    Haber Tarihi: 13.11.2023

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, “Biz bir şeye inandık. Delegelerimiz inandı. Üyelerimiz inandı, sizler inandınız. Şimdi Türkiye inanacak. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaş ortalaması 43 olan bir Parti Meclisi’yle, yaş ortalaması 46 olan bir MYK ile yöneterek, aynı yüzyıl öncesinde olduğu gibi genç, kararlı, idealist, vatansever Cumhuriyet Halk Partililer olarak bir yola çıktık. İktidarı değiştireceğiz. Bundan sonraki ilk hedefimiz 31 Mart’taki seçimler” ifadesini kullandı.

Özel, Hatay’ın Erzin ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Özel, “Erzin’e her geldiğimde gülen yüzler görüyorum, alnı açık Atatürkçüler görüyorum. Bugün benim Genel Başkanlığı devraldıktan sonraki ilk il ziyaretim. Tesadüfen Hatay’da değiliz. Bundan iki hafta önce Hatay’daydım. Hiç siyaset yapmadım, burası yeri değil dedi. Hatay diyor ki, ‘Geç geldiler depremde, çok da erken unutup gittiler’. Hatay’ı unutuverdiler. Bu ülkenin başında oturan bir cumhurbaşkanı var. Seçimden önce dedi ki, ‘1 yıl içinde kalıcı konutlara geçeceksiniz’ dedi. Hatay’da 10 kişiden 9’u depremin 1’inci yılını çadırda ya da konteynerda geçirecek” dedi.

ERZİN’İ BU İKTİDARA BİR KARINCA GİBİ EZDİRMEYECEĞİZ

Özel, “Söz veriyorum, bundan sonra Hatay benim meselemdir. Okul sorunundan sağlık sorununa kadar Hatay’ın deprem yaralarının sarılması için bütün mücadelemizi vereceğiz. Narenciye üreticisi, depremin travmasından sonra bir başka büyük travma yaşıyor. Kötü yönetim, yalnız bırakılmışlık, ekonomideki kötü yönetim, inat uğruna faizleri düşüreceğim ki enflasyon düşsün deyip enflasyonu fırlattıran Tayyip Erdoğan’ın marifetiyle dolar 6 liradan 26 liraya kadar gitti. Ürünün yüzde 40’ın dalda kalması, milli servetin yok olmasıdır, Erzin’in kahrolmasıdır, fakirleşmesidir, Erzin’in ezilmesidir. Erzin’i bu iktidara bir karınca gibi ezdirmeyeceğiz. Karıncanın kardeşi var, o da Cumhuriyet Halk Partisi’dir” diye konuştu.

DEVLET ŞEFKATLİ ELİNİ UZATMALI

Özel, “Bizim önerimiz destekleme, iktidar gibi zengini destekleme değil. Bunlar ihracatçıya destekleme veriyor, biz üreticiye destekleme verilmesini istiyoruz. Dalında kalan ürünlerin mutlaka sigortalanması lazım. Ama yüksek primler, bu olanağı da ortadan kaldırıyor. Sen ürününü her türlü doğal afetten korumuşsun. İlacını, suyunu vermişsin, emeğini vermişsin. Evladın gibi bakmışsın. Ama toplatacak halin kalmamış fiyatlardan. Bu da bir afettir. Buna da devletin şefkatli elini uzatması gerekmektedir. Narenciye üreticisine sahip çıkın, destek olun” ifadesini kullandı.

İLK HEDEFİMİZ 31 MART’TAKİ SEÇİMLER


Özel, “Önümüz seçim. Partimizin içinde bulunduğu durumu hep beraber tahlil edelim. Geçtiğimiz seçim Cumhuriyetin 100’üncü yılında Cumhuriyeti kimin yöneteceğine karar verilecek seçimdi. Hepiniz, hepimiz, bu seçimi kazanmayı çok istedik, çok çalıştık, çok gayrettik. Ama boynumuz büküldü, omzumuz düştü. Öyle bir duruma geldik ki, bundan sonra böyle giderse işler kötüydü. Bu güzel insanları umutsuz çaresiz bırakamazdık. Biz bir şeye inandık. Delegelerimiz inandı. Üyelerimiz inandı, sizler inandınız. Şimdi Türkiye inanacak. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaş ortalaması 43 olan bir Parti Meclisi’yle, yaş ortalaması 46 olan bir MYK ile yöneterek, aynı yüzyıl öncesinde olduğu gibi genç, kararlı, idealist, vatansever Cumhuriyet Halk Partililer olarak bir yola çıktık. İktidarı değiştireceğiz. Bu heyecana sizler ortak oldunuz. Bundan sonraki ilk hedefimiz 31 Mart’taki seçimler. Ben Erzin’i tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanacağına yürekten inanıyorum. 31 Mart’a ve Türkiye’de genel seçimleri kazanmaya, Cumhuriyet Halk Partili bir cumhurbaşkanı adayıyla Tayyip Erdoğan’ı göndermeye inanıyor musunuz” ifadesini kullandı.


Bu Kategorideki Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi 100 Yaşında
Haber Tarihi: 09.09.2023
CHP Parti Meclisi Açıklaması
Haber Tarihi: 06.06.2023