BİZ HAZIRIZ!

Okunma Sayısı: 14558    |    Haber Tarihi: 24.07.2020

Cumhuriyet halk Partisi olarak temel harcını koyduğumuz Cumhuriyet’in 97. Yılında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği gibi; “ Ülkemizi parlamenter demokrasiden, şahsi menfaatleri sebebiyle ‘şimdilik’ kopartmayı başarmış bir saray iktidarıyla karşı karşıyayız. Saray iktidarına karşı, demokrasiyi savunan, sosyal devlet anlayışına dayalı bir üretimi, iktisadi bağımsızlığı ve mutlak adaleti öngören bizlerin görevi, yıllar önce demokrasimizin Cumhuriyet ile taçlandırılmasından alınan ilhamla hareket etmektir.“

Değerli Çankaya İlçe Örgütü üyeleri;

Yine bir demokrasi sınavının eşiğindeyiz. Bu eşiğin bir adımını yerel seçimlerde saray iktidarına karşı elbirliğiyle, hep beraber başarıyla geride bıraktık. Şimdi; İlçelerden başlayarak, “ Yerelden Genele İktidar” yürüyüşümüzde adımlar atacağımız bir sınavımız daha var.

Bu sınavı da el ele, gönül gönüle, hep birlikte Hak Hukuk Adalet ve özgürlük yolunda başarıyla tamamlayacağımıza inanıyorum.

Demokrasi halka inanmakla başlar, fikre saygı ile gelişir.

Halkımızı iş, aş, ekmek, sosyal ve ekonomik adalet bakımından perişan eden Saray iktidarına  karşı, Halkın refah ve huzurunu, insanca yaşamını hedefleyen Cumhuriyet Halk Partimizin değerli üyelerinin bu süreci demokrasi şölenine çevireceğine inanıyorum.

Demokrasinin ruhu seçimdir.

Bu demokrasi şöleninde Cumhuriyet Halk Partisi Üyeleri örgütümüze  tüm varlıklarıyla  renk katacağına inanıyorum.

Cumhuriyet Halk Partililer olarak; Demokrasinin en önemli kurumu siyasi partiye sahip çıkarak, hesap sorarak, denetleyerek, aktif rol alarak demokrasiye sahip çıkma görevini yerine getirmiş oluruz. Demokrasi resmini daha çok renklendireceğiz. Demokrasinin her renge ihtiyacı var. Halkçı Demokratik Cumhuriyet içerisinde bir renk diğerini ayrıştıramaz.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 29 Ekim 2019 günü Cumhuriyet Bayramı’nda işaret ettiği gibi: “Yıllar önce demokrasimizin Cumhuriyet ile taçlandırılmasından alınan ilhamla hareket etmekteyiz.“ 

Dün; Demokrasiye taç olan Cumhuriyetti, şimdi Cumhuriyete taç olma sırası demokrasidedir.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına giderken, kongreler ve kurultay sürecinde dogmalardan ve ön kabullerden arınmış, öz eleştiriden korkmayan, yeni bir tarih okumasıyla yeni bir dönemi başlatmalıyız. 

Bu yeni dönemin adı “ Cumhuriyeti Demokrasi ile Taçlandıralım, Halkçı Demokratik Cumhuriyeti kuralım” olacaktır.

Biz hazırız.

Biz Çankaya Cumhuriyet Halk Partililer hazırız.

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi,

Yaşasın Cumhuriyet,


CHP ÇANKAYA İLÇE ÖRGÜTÜ Bu Kategorideki Diğer Haberler

CHP ÖRGÜTÜ ANAYASA'YA SAHİP ÇIKIYOR
Haber Tarihi: 29.11.2023
TEŞEKKÜRLER ÇANKAYA
Haber Tarihi: 29.05.2023
BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM
Haber Tarihi: 07.02.2023
Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020