ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN BAŞKENT SPOR ZİRVESİ

Okunma Sayısı: 10474    |    Haber Tarihi: 15.07.2021

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcımız Bülent Kuşoğlu'nun katıldığı Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin düzenlemiş olduğu #BaşkentSporZirvesi ‘ne  İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım, İlçe yöneticilerimiz, İlçe Kadın ve Gençlik Örgütümüz ile birlikte katılım sağladı..

Zirvede sporcularımızın gösterileri, Musa Göçmen  orkestrası ve Selçuk Balcı 'nın konseri büyük ilgi gördü.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş Taekwondo Poomsae'de Avrupa Şampiyonu olan Simay Çifci ve Deniz Yılmaz ile birlikte Başkent Spor Zirvesinde bir süre sohbet ettiler.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi :

''-Türkiye izlediğimiz sporcularla gurur duyacak. Emin olun büyük bir gururla sporcularımızı izledim. Evlatlarımız var. Her alanda başarı elde etmek için çalışıyorlar. Acaba evlatlarımıza ne kadar sahip çıkıyoruz? Mansur Başkan önemli bir adım attı, bu geceyi düzenledi.

-Gerek bizim anayasamız, toplumumuz spora önem vermemizi ön görüyor. Artık uluslar yumuşak güç dediğimiz bir kavramı geliştirdiler. Yani Türkiye'nin sesinin bütün dünyadan duyulmasını sağlayan bir spordur bazen bir romandır bazen bir tiyatrodur. 

-Spor sadece çıkıp gösteri yapmanız değildi. Spor ayrıca sizin stratejik düşünmenizi de sağlar. Dolayısıyla bu tür çabalarınız bizim çok değerlidir. 

-Spor deyince biz genellikle gençlerimizi anlarız, ancak sporun yaşı yoktur. Bunun içinde yeşil alanlara ihtiyacımız var. Ankara beton ormanına dönüştü, yeşil alanlara ihtiyacımız var. Çubuk Barajı'nı açtınız, orayı olağanüstü güzel bir alana dönüştürdünüz, yeni alanlara ihtiyacımız var. 

-Geceyi düzenleyen sayın başkanımıza teşekkür ederim. O Ankara'yı gerçek anlamda Ankara yapacak, inanıyorum. O, Ankara'yı gerçek anlamda Mustafa Kemal'in Ankarası yapacak, buna inanıyorum. O Ankara'yı gerçek anlamda çağdaş uygarlığın merkezi haline getirecek buna inanıyorum. Ankara'yı sporun merkezi haline getirecek inanıyorum.''


Bu Kategorideki Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi 100 Yaşında
Haber Tarihi: 09.09.2023
CHP Parti Meclisi Açıklaması
Haber Tarihi: 06.06.2023